Menu

PIELGRZYMKA DO CHORWACJI I MEDJUGORJE

PIELGRZYMKA DO CHORWACJI I MEDJUGORJE

Ze względu na trudną sytuację w Chorwacji i brak noclegów podczas przejazdów termin pielgrzymki zostaje przesunięty:
23 - 31.08.2021 r.
 
Osoby zapisane proszę o kontakt:
502 957 729 - ks. Mariusz

STARE HORY - MARIA BISTRICA - MEDJUGORJE – DUBROWNIK – STON – KORCULA – DOLINA NERETVY - MOSTAR – KRAVICE – VEPRIĆ - SPLIT - LUDŹMIERZ

1. DZIEŃ 23.08. Poniedziałek: Wyjazd w godzinach porannych, przejazd przez Polskę, Słowację i Węgry. Msza Święta w Bazylice Nawiedzenia NMP w Starych Horach. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2. DZIEŃ 24.08. Wtorek: Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do MARII BISTRICY – największego chorwackiego Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej. Msza Święta, krótki pobyt w Sanktuarium, czas wolny. Przyjazd do MEDUGORJE w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

3. DZIEŃ 25.08, Środa: Spacer po MEDUGORJE, zapoznanie z Sanktuarium - kościół parafialny, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela. Następnie przejazd na miejsce objawień – PODBRDO, wejście na górę. Po południu czas wolny do dyspozycji pielgrzymów, wieczorem Msza Święta, obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ 26.08. Czwartek: Śniadanie i wyjazd do DUBROVNIKA - pobyt w najpiękniejszym mieście na Adriatykiem. Pobyt rozpoczniemy Mszą Świętą, następnie zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem – Stradun, Katedra, Stary Port, Studnia Onufrego, czas wolny. Powrót do Medugorje w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

5. DZIEŃ 27.08. Piątek: Po śniadaniu wykwaterowanie i wycieczka na wyspę KORCULA –przejazd na półwysep PELJESAC, krótki postój w miejscowości STON znanej z solanek i potężnych murów obronnych, przejazd do OREBICIA, rejs statkiem na KORCULĘ spacer do domu MARCO POLO, czas wolny, powrót do OREBICA, pobyt na plaży. W drodze powrotnej wizyta w winiarni – degustacja wina i rakii, zakupy. Powrót do Medugorje, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych, nocleg.

6. DZIEŃ 28.08. Sobota: Wczesne śniadanie, Droga Krzyżowa na górze Kriżevac. Wyjazd do Chorwacji – przejazd do doliny Neretwy. Rejs łodziami po estuarium Neretwy, obiad rybny przy muzyce mechanicznej, tańce, zabawa, pobyt nad jeziorem – możliwość kąpieli. Powrót w godzinach popołudniowych, obiadokolacja i udział w nabożeństwach wieczornych. Nocleg.

7. DZIEŃ 29.08. Niedziela: Śniadanie i wyjazd do MOSTARU, Msza Święta w klasztorze franciszkańskim, następnie zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem, Stary Most, Kujundziluk - ulica rzemieślników, czas wolny na zakupy i samodzielne zwiedzanie. Przejazd nad wodospady Kravice. Relaks i wypoczynek nad wodą. Obiadokolacja, czas wolny na zakup pamiątek i udział w nabożeństwach wieczornych.

8. DZIEŃ 30.08. Poniedziałek: - Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z pensjonatu. Msza Święta w Sanktuarium VEPRIĆ – chorwackie Lourdes. Przejazd do SPLITU zwiedzanie miasta z przewodnikiem, czas wolny. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

9. DZIEŃ 31.08. Wtorek: Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. Po przekroczeniu granicy obiad. Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

CENA: 1100 PLN +300 Euro

CENA ZAWIERA:

 • transport klimatyzowanym autokarem
 • DVD, barek;
 • 2 noclegi w hotelu tranzytowym na Węgrzech lub w Chorwacji – pokoje z łazienkami;
 • 6 noclegów w pensjonacie w Medugorje – pokoje z łazienkami i klimatyzacją;
 • 8 śniadań i obiadokolacji; obiad w drodze powrotnej;
 • w zwiedzanych miastach opiekę lokalnych przewodników;
 • rejs na wyspę Korczulę i z powrotem;
 • opłatę za degustację wina w winiarni;
 • Fish Picnic na Neretwie;
 • bilety wstępu na wodospady Kravice;
 • opiekę licencjonowanego pilota;
 • ubezpieczenie KL i NNW TuiR ERGO;
 • składka na TFG i TFP;
 • system słuchawkowy AUDIO-GUIDE;
 • opłaty drogowe, parkingowe i autostradowe; wjazdy do miast, opłaty sanktuaryjne, śpiewniki pielgrzymkowe, upominki itp.
Pielgrzymce będzie towarzyszył i opiekę duchową sprawował - kapłan.
Wszelkie informacje i zapisy: ks. Mariusz Szulc – 502 957 729.

Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY dokument- dowód osobisty lub paszport.

Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp.

Aby się zapisać wpłacamy na poniższy nr konta zadatek w wysokości 700 zł – kwota w przypadku rezygnacji bezzwrotna.

Wpłaty: (w tytule imię i nazwisko i PESEL)

36 1020 3802 0000 1302 0077 4356 PKO BP

Zapisz się na pielgrzymkę/wyjazd

RODO- czytaj więcej...

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com